Відкрита науково-практична конференція ВГО ФТУ відбулася 10 грудня 2016 року у МТА м. Пуща-Водиця. У конференції прийняли участь майже 100 тренерів з різних міст України.
Запрошувалися всі, хто мав бажання докладніше розібратися в особливостях підготовки молодих спортсменів та нюансах переходу юніорів у професійний теніс — тренери та батьки юних тенісистів. Вони мали унікальну нагоду ознайомитися з провідними міжнародними методиками підготовки та особисто поспілкуватися з фахівцями високого професійного рівня. Для тренерів, що планували на протязі наступного року брати участь у тренерських семінарах ФТУ та ITF, участь у конференції була обов’язкова.
Конференція проходила за зразком проведення міжнародних конференцій для тренерів Міжнародної федерації тенісу. Це передбачає обов’язково з теоретичними презентаціями проведення практичних майстер-класів провідними фахівцями.
Програма науково-практичної конференції передбачала дві частини: теоретичну та практичну. В першій теоретичній частині виступали Голова робочої групи тренерської Ради ВГО ФТУ, кандидат педагогічних наук, доцент, експерт-викладач ITF — Ібраімова Марина Василівна (Україна) з доповіддю на тему: «Особливості переходу з юніорів до професіоналів у тенісі». За матеріалами конференції ТennisEurope (19-22.10.2016).
Завідуюча лабораторією Науково-дослідного інституту Національного університету фізичного виховання та спорту України, доктор біологічних наук, професор — Лисенко Олена Миколаївна (Україна) виступала з доповіддю на тему: «Адаптація організму юних спортсменів до спортивних навантажень під час змагань та тренувань. Профілактика травматизму, «вигоряння» та перетренованості у юних тенісистів».
Заслужений тренер України, менеджер МТА, експерт-викладач ТennisEurope — Нестерова Оксана Романівна (Україна) доповідала на тему: «Практичні основи психологічної підготовки юних тенісистів».
У практичній частині конференції брали участь:
Експерт-викладач Міжнародної федерації тенісу, тренер збірних команд ITF U14, U16 — Ірина Чичмарова (Республіка Білорусь). Вона проводила майстер-клас на корті на тему: «Психологічна підготовка на корті для гравців високого класу».
Головний тренер МТА Іцо Хуміч (Хорватія) проводив майстер-клас на корті на тему: «Розвиток координаційних здібностей, як основного фактору ефективної підготовки тенісистів».
Основні моменти, що розглядалися на Європейській конференції у Антверпені (Бельгія) з 19 по 22 листопада 2016 року були представлені Ібраімовою М.В. Там розглядалися такі питання:
Розглядалися необхідні якості професійного тренера, це ентузіазм, доступність, компетентність, можливість виїжджати у довгострокові відрядження, знати правила проведення ATP/WTA турнірів, антидопінгові вимоги, докладно організовувати процес підготовки спортсменів, знати сучасні технології, що допомагають підвищити ефективність тренувань, планування, прогнозування, контроль та індивідуалізація програм занять. Координувати цільові установки з сім’єю гравця
За даними німецького спеціаліста Пітера Борна перспективним вважається гравець що відповідає наступним вимогам:
Гравець має бути здатним більшу частину часу грати під пресом збільшення швидкості (темпу) гри, вміти чинити опір більш інтенсивному обертанню м’яча під час виконання ударів, змінювати глибину, спрямованість, швидкість польоту м’яча, подавати + приймати + робити 3-4 удари у розіграші без помилки, готувати завершальний удар, високий відсоток точності ударів та знайти індивідуальний стиль тактичної діяльності та удосконалювати його. Техніка перспективного гравця повинна ґрунтуватися на фізичній підготовці, гравці захисного стилю відрізняються від гравців, що атакують. Передбачається удосконалювати індивідуальні сильні сторони більше, ніж виправляти помилки. Додавати потужності у виконанні ударів гравці мають у віці 15-16 років.
За даними канадського спеціаліста Джоселіна Робіча визначені особливості перспективних тенісистів, що мають такі риси характеру:
Проявляє здібності прийняття рішення у складних ігрових обставинах, має професійні риси — як любов до тенісу, знання своїх потреб, має високу самооцінку та впевнений у собі. Юний гравець всебічно розвинутий фізично та зрілість наступила пізно (після 14 років). Технічно відмінно підготовлений, особливо справа та зліва, здатен переходити з захисного стилю до атакуючого, часто може домінувати у геймах на подачі чи прийомі.
Усі спеціалісти зійшлися одностайно щодо віку з якого починається перехідний — це не раніше 16 років у дівчат та 17 років у хлопців.
В цілому конференція пройшла дуже успішно. Після докладів та майстер-класів на протязі двох годин йшло обговорення тем, що були представлені на конференції. На сайті федерації буде доступ до презентацій, що представлялися на науково-практичній конференції 10 грудня 2016 року. Тренери та батьки були дуже задоволені з нагоди поспілкуватися та обмінятися думками з проблеми переходу юніорів у професійний спорт.