Автомобільний партнер
Федерації тенісу України

Конференція Tennis Europe

01.04.2015

Наприкінці минулого тижня у швейцарській Лозанні проходила щорічна конференція Європейської тенісної Федерації (Tennis Europe). Федерацію тенісу України на цьому заході представляв член Президії ФТУ та Виконавчий директор — Євген Зукін. В першу чергу необхідність відвідання цієї події полягала не стільки в необхідній підтримці
міжнародних зв’язків, скільки в потребі з’ясуванні долі міжнародних юнацьких змагань ITF і TE на теренах України в цьому сезоні.
Напевно, всім відомо, що минулого року Tennis Europe скасувала усі юніорські змагання для гравців до 12, 14 та 16 років.
Що відбудеться із змаганнями цих та інших категорій 2015-го року та які результати дали перемовини з найвищим керівництвом міжнародних організацій нам розповів безпосередній їх учасник Євген Зукін:
— Звичайно, основною метою моєї поїздки до Лозанни були перемовини щодо неповторення минулорічної ситуації із відміною змагань під егідою Tennis Europe для наших юніорів. Після переговорів із Президентом Tennis Europe паном Жаком Дюпре, Виконавчим директором Оллі Манапяя та головою комітету юніорського тенісу Карен ван Бістервельд ми напрацювали спільну позицію, яка була пізніше погоджена на засіданні Президії Європейської тенісної федерації. Суть нашої домовленості, стосовно можливості проведення турнірів, полягала в тому, що були визначені міста, які відповідають критеріям безпечності проведення змагань на даний момент. В якості орієнтиру для визначення терміну «безпечність» була взята відстань у 500 км від лінії розмежування затвердженої домовленостями у Мінську цього року. На жаль, неможливим буде проведення традиційного турніру "Меморіал Черницької" у Харкові, але ми обов'язково знайдемо іншу базу, яка тимчасово прийме ці змагання. Також гарною новиною для наших дорослих гравців є затвердження серії Фьючерс у Черкасах. Перший турнір серії із трьох тижнів стартує 11 травня! Але не треба забувати, що при різкому погіршенні військової ситуації це рішення може бути переглянуте.
 
Щодо інших питань, розглядалися підвищення у класі кількох держав. За рішенням конференції Швейцарія доєдналася до країн категорії А і тепер має три голоси на засіданнях Конференції та більшу квоту на проведення юніорських змагань Tennis Europe. Подібна заявка Туреччини, незважаючи на найбільшу в світі кількість професійних турнірів (здебільшого невиткої, але масової категорії), була відхилена Конференцією. Також не пройшла заявка Кіпру на переведення до категорії В. Несподіванкою стало надання Косово статусу повноправного члена організації. Цього року Міжнародний Олімпійський Комітет затвердив Косово своїм повноправним членом, після чого країна отримала можливість отримати аналогічний статус і в Європейській тенісній Федерації.
Наша позиція полягала в тому, щоб не надавати офіційного статусу в ТЕ невизнаній Україною державі, але більшість делегатів вирішила, що це не буде негативно впливати на розвиток організації у майбутньому. Також дуже приємно було зустрітися із своїми колегами із різних країн, обмінятися новою інформацією та поглядами на проблематику розвитку нашого виду спорту. Із доповідями на конференції виступили Президент ITF Франческо Річчі Бітті, Президент Tennis Europe Жак Дюпре, Виконавчий віце-президент Хуан Маргетс та голови різних комітетів Tennis Europe та ITF. Цікавим моментом є той факт, що Франческо Річчі Бітті оголосив про те, що не висуватиме свою кандидатуру на майбутніх виборах Президента ITF. Вони відбудуться у вересні місяці на конгресі у чилійському Сантьяго. Імена кандидатів офіційно ще не оголошено. Але можна з упевненістю сказати, що боротьба за президентське крісло буде напруженою і змагатися будуть кандидати із різних континентів.