Автомобільний партнер
Федерації тенісу України

Кубок Федерації. Україна – Великобританія — 0:3. Світоліна/Савчук — Рей/Сміт — 7:6 (7:5); 5:7; 4:6

06.02.2015

Єдиним шансом пройти у фінал для нас залишалася впевнена перемога в парі. Вигравати було необхідно у двох сетах. Будь-який інший результат залишав нас за бортом турніру і без надій на плей-офф Другої Світової групи. Наталія Медведєва в останній момент прийняла рішення відправити на корт Ольгу Савчук та Еліну Світоліна. Ризиковано. Втім, будь-який склад мав, як свої позитивні моменти, так і негативні. Підтвердити правоту капітана міг тільки підсумковий результат. Той самий, єдиний, який відкривав нам шлях в суботу.
Нам протистояла зіграна англійська парна у складі Джоселін Рей і Анна Сміт. У парному рейтингу вони обидві займають 96-у позицію. Стоять на одній сходинці тому, що завжди виступають разом. Ольга у нас 57-ма, але Еліна — лише 128-а, та й спільного досвіду виступів у них немає. Проте шанси і варіанти в цій сутичці були.
Наші вели в першому сеті з брейком — 3:2, але в шостому геймі на подачі Еліни, маючи чотири гейм-бола, не змогли втримати гру — 3:3. Зате в сьомому зробили легкий брейк — 4:3. А у восьмому, також без особливого опору, втратили подачу Ольги — 4:4 ... Дотягли до тай-брейка, і там ціною неймовірного нервового напруження взяли партію — 7:6 (7:5).
І відразу ж відмінно стартували у другому сеті, повели 3:0, цілком закономірно могли вийти і на 4:0, однак щось збилося в цей момент, не пішло ... Британки зрівняли — 3:3, але у нас був подвійний брейк-пойнт у десятому геймі. Варто було його реалізувати ... Знову це кляте умовний спосіб, яке, при всьому його тенісному абсурді, ні-ні, та й вжити в огляді зустрічі що невдало склалася.. Час не можна відкрутити назад, залишається констатувати голі факти, якими б безрадісними вони не виявлялися.
Свою подачу ми втратили в 11-му геймі, в 12-му відігралися з потрійного матч-бола, але наступні два розіграші залишилися за суперницями — 7:5. І все. Зустріч ще тривала, але вона вже нічого не вирішувала. НІ-ЧО-ГО! Ми ще могли вирівняти з острів'янами різницю по виграних і програних сетів, але співвідношення по геймах виходило не на нашу користь.
Грати в таких умовах, коли знаєш, що вже нічого не світить, важко. Та й безглуздо, мабуть. Оля з Еліною вирішальний сет поступилися — 4:6.