Автомобільний партнер
Федерації тенісу України

Кубок Федерації. Україна - Великобританія — 0:1. Леся Цуренко – Йоханна Конта — 3:6; 2:6

06.02.2015

Ось і настав вирішальний ігровий день у групі. Ми підійшли до нього одноосібними лідерами, але ситуація складалася таким чином, що будь-яка осічка могла одномоментно змінити положення в групі, причому, далеко не на нашу користь. Єдиним гарантованим варіантом, що дозволяє уникнути проблем, була перемога над Великобританією. В іншому випадку довелося б вважати різницю по зустрічах, сетам, геймах. Думати про це не хотілося, але приховані думки проти волі з'являлися у кожного члена команди. Якщо ми поступимося з рахунком 1:2, при цьому візьмемо у противника ще два сети в програних битвах ... Цур мене! Тільки перемога! Підсумкова. Навіть після програної першої зустрічі.
Усвідомлення всього ступеня відповідальності за результат важким вантажем лягало на плечі гравців. Дискомфортні відчуття. Вони неминуче впливають на дії спортсменок. Сковують, збивають з ритму ... З цим необхідно вміти справлятися. Тільки виходить не завжди. Тому, все прекрасно розуміючи, Леся Цуренко вийшла на першу зустріч проти Йоганни Конта хвилюючись. Будучи, по ідеї, фаворитом, вона не змогла диктувати свої умови на майданчику. Грала коротковато, помилялася ... Але значною мірою компенсувала ці огріхи розумними тактичними побудовами і різноманітністю ударів. Але, на жаль, не повністю.
Надзвичайно небезпечна ситуація склалася в третьому геймі першого сету. Англійка потужно атакувала на подачі нашої співвітчизниці і зуміла вибити Лесю з ритму. Цуренко допустила три подвійні помилки, була змушена відігравати два брейк-пойнта, ми навіть збилися, скільки разів рахунок зависав на рівно ... Найсильніший нервове напруження, в якому так легко зламатися. Леся, молодчина, витримала тиск і гейм виграла. Відразу ж з'явилася можливість розвинути успіх: Йоханна повела 40:15, але Леся успішно зрівняла рахунок, однак вийти на брейк-пойнт не вдалося, і Конта подачу врятувала, а в наступному геймі вже сама зробила брейк — 3:2.
Але по грі не було видно переваги представниці Великобританії. Навпаки, Цуренко діяла різноманітніше. Трохи не вистачало мощі ... Не можна, звичайно, стверджувати, що виною тому повільний корт, але, думається, на більш швидкому покритті Леся грала б краще.
У шостому геймі Конта знову вела 40:15, а Леся знову зрівняла. Теж свого роду психологічний пресинг. Йоханна, втім, не бажала здаватися — запрацювала «більше», але поступилася в активному затяжному розіграші — «рівно», правда, відразу успішно розгорнула гостру атаку — «більше», а потім, скориставшись помилкою опонентки при виконанні другого Смеш поспіль, завершила гейм на свою користь — 4:2.
Британка завершила сет на свою користь брейком у дев'ятому геймі — 6:3. Що ж, вона грала чистіше, менше помилялася, але якось механістично, без витонченості, навіть примітивно. Якби не хвилювання, то Цуренко мала б швидко знайти ключик, що відкриває замок таких невишуканих тактик. Але нерви, нерви ...
Проте другу партію брейком відкрила вже киянка. Прекрасний початок, але утриматися на гребені успіху не вдалося. З рахунку 2:0, Леся дозволила наступити рівновазі — 2:2.
П'ятий гейм. Зачароване рахунок — 40:15 на подачі Конті. Цуренко вирівнює, навіть заробляє брейк-пойнт, але не може його реалізувати — 2:3. Сама не змогла, хоча останнє очко в геймі Йоханна і виграла ейсом, але до цього кілька помилок припустилася наша співвітчизниця. Не зуміла взяти чужу подачу — віддавай свою. Безжальний закон, до того ж не безумовний, швидше емпіричний, проте спрацьовує занадто часто. Як і на цей раз — Конта виграла четвертий гейм поспіль — 4:2.

Ну нічого наче не було у грі британки. Майже нічого. Головним її зброєю виявилася точно. Занадто багато потрапляла і дуже рідко помилялася. Знайшла своє ідеальний стан і показувала свій найкращий теніс. І перемогла. Причому вигравши в цілому шість геймів поспіль — 6:2. А нам не вдалося виконати навіть завдання-мінімум — взяти в цій зустрічі хоча б один сет.