Автомобільний партнер
Федерації тенісу України

Кубок Федерації. Україна — Великобританія — 0:2. Еліна Світоліна — Хізер Уотсон — 6:2; 5:7; 4:6

06.02.2015

Вперше в цьому угорському поході українська національна збірна поступалася після зустрічі в матчі 0:1. На корт вийшли Еліна Світоліна і Хізер Уотсон — лідери команд. Обидві мали на своєму рахунку по одній перемозі та одній поразці від Кагла Бьюкакчай. Але харків'янка не ідеальним чином діяла і в сутичці зі Стефані Фогт, тоді, як британка не мала проблем у протистоянні з представницею Ліхтенштейну. Але зараз було необхідно забути все, що передувало нинішнього поєдинку. Ступінь відповідальності для кожної з суперниць зросла майже до абсолюту. Перемога Хізер виводила Великобританію у фінал Першої групи, виграш Еліни зрівнював рахунок у матчі, і ми зберігали шанси залишити Британію в групі.
Відповідальність за результат дисциплінувала Світоліну. Вона почала бій зібрано і обачливо. Нехай не все виходило, але виглядала харків'янка значно краще, ніж у два попередні дні. Важливим моментом було те, що Еліна усередині боролася за кожен м'яч, не гидуючи відпрацьовувати далеко за задньою лінією, витягаючи все, що можна. Таку пильність не могло не винагородити. Тому брейк, який вона зробила Уотсон у шостому геймі — 4:2, був абсолютно закономірний. Хоча по грі великої переваги не було. Втім, могло вистачити і того, що було в наявності. Нехай тихою сапою, але головне підсумковий результат. Тим більше, що поступово Еліна брала ситуацію під контроль. Додала агресії (так, траплялися і помилки) і заволоділа спільною ініціативою. Більше не віддала суперниці жодного гейму в партії — 6:2.
А в другому сеті після непогано зіграних чотирьох геймів Еліна несподівано збилася на своїй подачі в п'ятому і програла її під нуль — 2:3. Варто відзначити, що в четвертому велася гостра боротьба, і у харків'янки були шанси зробити брейк. Не вдалося, і вона відразу ж за це поплатилася. Тепер найважливішим було зберегти психологічну рівновагу і не дуже засмучуватися. Все це Еліна зробила — у напруженій і нервовій боротьбі повернула суперниці брейк, не відкладаючи справу в довгий ящик — 3:3.
Варто віддати належне Хізер. Вона не здавалася. Характер у дівчини міцний. Тільки на одному цьому можна добиватися успіхів, адже є ще і гра ... Уотсон знову відібрала подачу Світоліної — 4:3.
Гойдалки. Найважче в психологічному плані час. Втім, ця сентенція стосується обох спортсменок. Перемагає той, хто зберігає рівновагу і концентрацію. Іноді дуже допомагає випадкове везіння. І тут удача виявилася на боці британки. У восьмій грі вона заробила потрійний гейм-бол після того, як м'яч, зачепивши трос, звалився на бік Еліни. Ні-бол. Але ця випадковість не «нагнула» Світоліну, а, навпаки, розлютила. Вона взяла три розіграшу поспіль, і з 40:0 дійшла до рівно. А там і брейк-пойнт запрацювала. Але не реалізувала, відправивши форхенд м'яч у сітку. Але нічого — не вийшло з першого разу, вийшло з третього — 4:4.Однако удача явно в цей день була на боці Хізер. Харків'янка вела на своїй подачі 30:0, але втратила її. Причому, один м'яч відібрав арбітр, зарахував явний аут бо вирішив, що наша співвітчизниця зачепила м'яч ракеткою (в цей момент вона перебувала у фокусі мого об'єктива, тому можу з усією відповідальністю сказати — торкання не було! Прим. Авт.), А на брейк -пойнті Еліна допустила подвійну — 4:5 ...
Але з невезінням можна боротися. Виключно самостійно. Протиставити мінливою фортуні сильну ментальність. Світоліна повертає брейк, коли Уотсон подає на сет — 5:5. Та тільки знову втрачає свою подачу — 5:6. Вже четверту в сеті! Почала поспішати, намагалася уникнути довгих розіграшів, в яких британка трималася трохи впевненіше ... І поплатилася за це втратою сету — 5:7. Хоча необхідно визнати:щонайменше, три дуже важливих розіграші британці подарували судді. Випадково, напевно ...
На початку третього сету Уотсон виглядала свіжіше. Можливо, допомагали емоції, а, можливо, фізична форма підопічної Джуді Маррей виявилася трохи краще. І брейк, який вона зробила харків'янці в п'ятому геймі, виглядав логічно. Щоб утриматися у зустрічі і, отже, у матчі, Еліні було необхідно відкривати друге дихання. Хоча саме дихання Уотсон їй і збивала, періодично використовуючи несподівані укорочені.
У восьмому геймі Світоліна була дуже близька до того, щоб переламати ситуацію. Вона чисто взяла свою подачу (вперше в сеті), а потім зрівняла рахунок на подачі британки з 40:0, але більшого зробити не вдалося — 3:5. Залишалася всього одна спроба. Тільки одна ...
На матч-болі Уотсон виконала смеш. Потрапила — 6:4. Ми програли матч. Попереду залишається пара і довгі підрахунки, у випадку, якщо третю зустріч нам вдасться виграти.