Автомобільний партнер
Федерації тенісу України

Кубок Девіса.
Україна – Бельгія — 1:1

13.09.2014Перший ігровий день матчу плей-офф Світової групи Кубка Девіса між збірними України і Бельгії завершився з нічийним результатом — 1:1. Ілля Марченко не зміг підтримати починання Сергія Стаховського і поступився лідеру команди суперників Давиду Гофену — 6:7 (1:7); 3:6; 1:6. Всі ми в душі максималісти і в будь-якій ситуації бажаємо більшого, але життя, мабуть, все ж варто приймати таким, яке воно є. І рівний рахунок після п'ятниці це не привід для смутку. Матч триває до трьох перемог однієї із збірних. Але, зрозуміло, якби ми відвезли сьогодні з тенісного центру TERE два очки, було б краще...


 
У першому сеті все виглядало дуже оптимістично. Ілля повів з брейком 4:2, але навіть не це головне. Марченко придавив Гофена найпотужнішими ударами і домінував в розіграшах. Однак бельгієць якось зовсім непомітно і абсолютно несподівано перевернув ситуацію з ніг на голову. Він відразу ж повернув брейк — 3:4 (хоча Ілля вів на подачі 30:15), потім відібрав ще одну подачу нашого співвітчизника і вийшов подавати на партію за рахунку 6:5. У цей критичний момент другий номер збірної України зумів відновити рівновагу — 6:6, проте на тай-брейку справи у Іллі відразу ж не склалися. І він вже не зміг відігратися — 6:7 (1:7).


 
Ініціатива, яку в кінцівці другого сету перехопив Давид Гофен, ніяк не бажала повертатися до Іллі. І не можна сказати, що він не старався ... Навпаки! Не раз виникало відчуття, що ось ще зовсім трохи, буквально, один-два розіграші, і все повернеться на круги своя. Отже, зброя, необхідна для перемоги над Гофеном, у Марченко в арсеналі була, але застосувати її в повну міць ніяк не вдавалося. Не вистачало швидкості, бельгієць постійно збивав з ритму, змушував виконувати удари в русі .. Контроль над більшістю розіграшів залишався у Давида.


 
В у другому сеті було кілька моментів біля Марченко, та й в третьому можна було знайти якісь варіанти... Але аж надто примарні. Гофен не дозволив їх реалізувати 0 6:3; 6:1.
В який вже раз нагадуючи (швидше, самому собі!), Що в тенісі немає умовного способу, все ж дозволю невелике припущення. Візьми Марченко першу партію, і кінцевий результат зустрічі міг би вийти зовсім іншим. Сили для п'яти сетів у Іллі, як він і обіцяв, були. Недарма відразу після завершення поєдинку він ще намотав пару десятків кіл на тренувальному корті. Звичайно, і нерви заспокоював, але й фізично аж ніяк не розвалився. Але...