Автомобільний партнер
Федерації тенісу України

Екіпіровка для теніса: що повинен придбати починаючий тенісист

22.07.2016

Великий теніс – гра для людей різного віку та інтересів. Він підіймає тонус, настрій та зміцнює здоров’я. Якщо ви вирішили зануритися в захоплюючий світ тенісу, в першу, чергу придбайте необхідні спортивні аксесуари.

Для цього заходьте на сайт  http://price.ua/ і обирайте будь-який інтернет-магазин спортивних аксесуарів, де є все, що потрібно починаючому тенісисту. Порівнюйте ціни, дивіться відгуки та купуйте надійний і якісний товар.

Ось які спортивні аксесуари вам знадобляться.

1. Одяг

Спортивний одяг для тенісу повинен бути функціональним, тобто:
- гарно «сидіти»;
- відводити надлишкове тепло організму;
- не обмежувати рухів;
- швидко висихати;
- бути стійким до частого прання.

Краще всього обирати одяг у лаконічних, світлих кольорах, наприклад, білий з блакитним чи синім. Обов’язковий критерій для аксесуарів – натуральність матеріалів. Це можуть бути майка, топ, сорочко-поло та шорти або спідниця середньої довжини.

На відкритий корт у прохолодну погоду знадобиться легкий спортивний костюм із бавовни. У спекотні дні не забувайте про головний убір.

2. Взуття

Для занять тенісом слід купувати тільки спеціально розроблене взуття з особливою формою та рельєфним малюнком підошви. В іншому випадку можливі травми. Кросівки повинні щільно облягати стопу, але не тиснути.

Обираючи конкретну модель, потрібно враховувати покриття корту:
- хард – підошва з неглибоким протектором типу «ялинка».
- грунт – дрібний ялинковий протектор, який займає 70-100% підошви.
- трава – підошва з дрібних шипів.
- килимові покриття з ворсом – гладка підошва.

Найбільш оптимальним варіантом для тенісиста будуть легкі моделі зі шнурками, які гарно згинаються.

3. Тенісна ракетка

Ракетка – один з найважливіших атрибутів гри у великий теніс. Купуючи її, необхідно звертати увагу на наступні деталі:
- Вага. Більшість аксесуарів зроблені з графіту, який робить їх легкими та легко контрольованими. До того ж, вони дозволяють наносити більш потужні удари. Для починаючого тенісиста також підійдуть моделі з алюмінію і титану.
- Довжина. Традиційна довжина аксесуару – 68-71 см, чим довша ракетка, тим більше замах і сильніше удар.
- Площа робочої поверхні. Розмір голови аксесуару залежить від стилю гри. Для новеньких рекомендується велика площа 266-330 кв. см.
- Розмір рукоятки. Він визначається лінією від згину долоні до кінчика безіменного пальця. Візьміть аксесуар в одну руку і поставте вказівний палець іншої руки між кінчиками пальців та основою долоні. Якщо вказівний палець вліз, а вільного простору залишилось небагато, це те, що потрібно.

Тенісну ракетку обирають індивідуально для кожної людини, інколи, щоб звикнути до неї, може знадобитися декілька місяців. Цей аксесуар краще купувати тільки у відомих виробників, попередньо порадившись із тренером або досвідним гравцем. Після купівлі головного спортивного аксесуару для тенісу важливо підтягнути його струни. Від рівня їх натягнутості залежить сила удару і контроль над м’ячем.

4. Тенісні м’ячі

Гра в великий теніс неможлива й без такого аксесуару, як тенісний м’яч. Зверніть увагу, існує три різновиди м’ячів:
- для жорсткої поверхні;
- трав’яного корту;
- спортивного залу.

Краще обирати м’ячі однієї марки і моделі. Відкривати банки з м’ячами і випускати тиск треба безпосередньо перед грою. Відкриті м’ячі втрачають тиск навіть, якщо їх не використовувати.

Крім того, для тенісу можуть знадобитися додаткові корисні аксесуари:
- напульсники;
- віброгасники;
- рушники;
- налокітники;
- супорти на стопу.

Правильно підібрані спортивні аксесуари для великого тенісу зроблять вашу гру комфортною та успішною. З ними ви максимально зможете проявити себе у грі.