Автомобільний партнер
Федерації тенісу України

Підбір спортивних аксесуарів: на що слід звернути увагу, купуючи пульсометр

11.07.2015

  

     Регулярні заняття спортом, виснажливі тренування часом можуть стати причиною не покращення здоров'я, а ослаблення головних функцій нашого організму. Саме тому у спортсменів виникає необхідність у придбанні спеціальних спортивних аксесуарів, зокрема, у вигляді пульсометра. Адже головним завданням цього пристрою є забезпечення контролю за роботою нашого серця, що допоможе вчасно зреагувати на негативні показники та відкоригувати навантаження під час занять спортом. До того ж, пульсометр купити сьогодні досить просто за допомогою широких можливостей Інтернет-магазинів, що пропонують великий вибір пристроїв та достатньо зручні умови придбання. Проте, перед купівлею пульсометра необхідно детальніше ознайомитися з характеристиками, на які слід першочергово звернути увагу.


Види пульсометрів

     Сьогодні на ринку спортивних аксесуарів представлені моделі пульсометрів, що складаються з датчика і браслета. Безпосередньо датчик може випускатися у вигляді доволі еластичної стрічки, яка фіксується на тілі в області серця. Також датчики окремих моделей можуть вдягатися на палець руки або прикріплюватися до вуха. Отримані дані будуть висвітлюватися на дисплеї браслета.

     За способом передачі інформації пристрої поділяються на провідні та бездротові. У першому випадку з'єднання датчика з браслетом здійснюється за допомогою гнучкого дроту. Такий вид пульсометрів має свої переваги та відчутні недоліки. До переваг відносяться, перш за все, точність та індивідуальність показників. Адже дисплей фіксує виключно дані Ваших серцевих скорочень, а не повторює сигнали інших спортсменів, що займаються в залі поруч з Вами. Серед основних мінусів слід відмітити незручність конструкції, яка суттєво обмежує свободу Ваших рухів під час тренувань.

     Що ж до бездротових варіантів, то вони ідеально підійдуть прихильникам активних видів спорту, у тому числі – для тенісистів. Не сковуючи Вас у рухах, пульсометри можуть давати певну похибку у точності показників у випадку присутності поблизу людей з пристроями бездротового типу з’єднання.

Основні критерії вибору

     Аналізуючи під час вибору пульсометра пропозиції спеціалізованих спортивних магазинів в Інтернет-мережі, наприклад, на сайті price.ua , потрібно звернути увагу на ряд важливих показників.


По-перше, перевагу слід віддати пульсометру, виготовленому виробником, який відомий своєю продукцією саме у сфері товарів для здоров’я і спорту.

По-друге, доповнення функціоналу корисними показниками також стане гарантією ефективності Ваших занять спортом. До таких характеристик, зокрема, відноситься можливість підрахунку калорій.

По-третє, не зайвим буде передбачення в пристрої звукового сигналу, що вчасно попередить про перевищення допустимих показників частоти пульсу.


І на завершення, необхідно відмітити, що сучасні пульсометри можуть мати вбудовані модулі Bluetooth або Wi-Fi, за допомогою яких дані з датчиків можливо передавати на мобільний телефон або комп'ютер. До того ж, Ви можете встановити на особистих гаджетах спеціальний додаток, що дозволить створити історію Ваших тренувань. Таким чином, Ви зможете самостійно коригувати навантаження під час занять спортом, використовуючи пульсометр в якості своєрідного цифрового тренера.


Отже, купуючи пульсометр, Ви отримуєте надійний контроль показників роботи серця, маєте змогу відстежувати витрати калорій та об’єктивно оцінювати результати своїх тренувань.