Автомобільний партнер
Федерації тенісу України

Чи насправді ITF визнала Крим частиною Росії?!

23.04.2015

Вчора російські засоби інформації із посиланням на агенцію ІТАР-ТАСС розповсюдили новину, у якій наводяться начебто слова Президента Міжнародної тенісної Федерацїї Франческо Річчі-Бітті стосовно Криму. Наводимо мовою оригіналу: «Крым - это часть России. Крымские теннисисты могут без проблем выступать за сборную России или представлять её на различных турнирах. Я не вижу здесь проблемы».
Президент Федерації тенісу України Сергій Лагур негайно відреагував на поширену інформацію та направив офіційного листа особисто до Президента ITF пан Річчі-Бітті з проханням роз’яснити, що він мав на увазі, коли сказав «Крим – це частина Росії». І чи взагалі казав він щось подібне. Зрозуміло, що за правилами ITF юніори на відміну від дорослих гравців не мають обмежень щодо їх можливих виступів за ту чи іншу країну, але нас турбує визначення статусу анексованого півострова. Сергій Лагур нагадав, що Рада Безпеки ООН переважною більшістю голосів (13:1) не визнала так званий «референдум», щодо відокремлення Криму від України. Світова спільнота відреагувала на російську анексію введенням численних санкцій  проти агресора. На цьому тлі заява Президента  Міжнародної тенісної Федерацїї виглядає абсурдною! Звичайно, якщо він дійсно таке сказав, бо ми припускаємо можливість перекручення слів пана Річчі-Бітті російською державною агенцією.
Сергій Лагур підкреслив, що ФТУ беззаперечно вважає Крим частиною України та не допускає жодних компромісів в цьому питанні.
Федерація тенісу України буде інформувати тенісну спільноту країни про подальше розвинення ситуації.