Автомобільний партнер
Федерації тенісу України

Про користь тренажерів для тенісистів

23.12.2014

Не секрет, що великий теніс - спорт, що вимагає великої віддачі та фізичної підготовки спортсмена. Крім розвитку реакції, координації рухів, тенісист повинен володіти витривалістю, силою і прекрасно володіти своїм тілом, а також відчувати міру, щоб уникати непотрібної перевтоми, яка може привести й до травми.
І для успішної тренування спортсмена завжди важливо займатися регулярно, використовувати спеціальні програми навантаження, розвиваючі як групи м'язів, так і відточувати ряд професійних рухів. У цьому чудово зараз допомагають тренажери для великого тенісу, які рекомендується використовувати для молодих гравців, хлопців та дівчат шкільного віку.
Тренажери для тенісу зможуть допомогти новачкам відточувати техніку складних ударів, хоча, безумовно, в міжсезоння професійні тренажери для великого тенісу також не зайві для досвідчених спортсменів. Відновлювати форму після травми допоможуть звичайні тренажери для вулиці, які мають на увазі ряд блоків, працюючи з якими, спортсмен зможе певним чином навантажувати м'язи та сухожилля, з дозованим навантаженням, поступово зміцнюючи їх.
Основною проблемою новачків в тенісі вважається нестача відточених елементів руху в грі, які не властиві людині у повсякденному житті, а тому м'язова пам'ять на них спрацьовує не відразу, це більш тривалий процес. Але для тренування та відпрацювання нехарактерних рухів, важливих у тенісі використовують професійні тенісні тренажери, які працюють з якимось одним елементом руху для тенісу, і за допомогою багаторазових повторень у тренуванні, досягається автоматизм рухів, напрацьовується м'язова пам'ять.
На сьогодні у великому тенісі використовується декілька видів тренажерів для тенісу, зокрема, тренажер, де відпрацьовується плаский форхенд — відпрацювання м'яча в темпі — він корисний для новачків і для дітей, які починають освоювати професійну дорослу гру; тренажер з навчання крученого удару — тоді гравець зможе робити удари по м'ячу з високим відскоком, робити ефективні удари по короткому м'ячу.
І, нарешті, підвісний універсальний тренажер, за допомогою якого відпрацьовуються як окремі види ударів, так і комплексно всі види. Тренуючись на такому тренажері, тенісист може відчути кінетику кожного руху свого тіла, рух м'яча, засікати його обертання, відчувати роботу зап'ястя.
За допомогою інших класичних тренажерів можна напрацьовувати витривалість — використовуючи велотренажер, бігову доріжку. Остання, до слова, рекомендована всім спортсменам великого тенісу як додаткова фізичне навантаження, а також при відновленні після травним.
Відновлення після травми - заняття на спеціальних тренажерах краще проводити під наглядом тренера і по схваленої лікарями програмі. Силові вправи на тренажерах для зміцнення зв'язок і суглобів безпосередньо пов'язані із запобіганням можливих травм на корті — підготовлені фізично спортсмени рідше страждають від травм.
За матеріалами price.ua