Автомобільний партнер
Федерації тенісу України

Матч Кубку Девіса залишився в Києві

08.08.2014

 

     12 серпня остаточно збігає до кінця термін, в який ITF могла ухвалити якесь особливе рішення, щодо проведення матчу плей-офф Світової групи Кубку Девісу між збірними України та Бельгії. ФТУ чекала саме цього моменту, щоб остаточно оповістити вболівальників про ситуацію, яка склалася. Але вже сама ITF не стала чекати і розповсюдила інформацію про власне рішення, прийняте на засіданні Комітету у справах Кубку Девіса.

Отже, Комітет, до складу якого входять загалом 7 осіб, провів 7 серпня нараду, де розглядалося питання безпеки проведення матчу в Києві, зважаючи на бойові дії, що відбуваються на сході країни, а також на загрозу військового вторгнення Росії в Україну. В ITF були великі сумніви. Ще на початку червня міжнародна Федерація наголосила, що ФТУ має передбачити можливість перенесення матчу з власної території на нейтральну арену, або взагалі передати права на проведення зустрічі супернику. ФТУ беззаперечно відмовилася від думок про гру в Бельгії та надала ITFгарантії при виникненні необхідності організувати матч в нейтральній країні.

Після цього були додаткові запити щодо гарантій безпеки та підготовки плану евакуації учасників і гостей матчу у разі виникнення такої потреби. Більш того – слід було передбачити два варіанти евакуації: повітряним простором через Бориспіль і, у випадку руйнування міжнародного аеропорту, наземним транспортом через польській кордон. Нами були розроблені всі нюанси обох планів і подані в ITF.


     І ось нарешті, в четвер, 7 серпня, Комітет Кубку Девіса під головуванням Хуана Маргетса (Іспанія) у складі: Катрини Адамс (США), Армандо Червоне (Аргентина), Патрис Агельє (Франція), Стефана Хілі (Австралія), Чарльза Триппа (Великобританія) та Слободана Живожиновича (Сербія), зважаючи на всі заходи, які були прийняті ФТУ, розуміючи, як важливо для України в такі важки часи провести на своїй території матч найвищого ґатунку, прийняв рішення – все відбудеться в Києві, в Палаці Спорту!


     -         Це було вкрай непросте рішення для Комітету Кубку Девіса, - прокоментував результати голосування Маргетс. – Обидві країни наголошували на своєму бажанні провести матч у себе і мали на це власні резони. Після довгих дискусій Комітет дійшов висновку, що Київ у змозі забезпечити належну безпеку зустрічі, тож матч має відбутися там, де було заплановано, тобто в Україні. В той же час ми були змушені відмовити Ізраїлю в проведенні матчу проти Аргентини на своїй території.


     Втім, Комітет підкреслив, що і надалі продовжить уважно спостерігати за перебігом подій в Україні. Хоча це зауваження, після вже прийнятого рішення, вважається стандартною фразою, мета якої заспокоїти представників Бельгії.


   Запрошуємо всіх небайдужих до тенісу, спорту взагалі і до успіхів Українських атлетів, прийти в київський Палац спорту в період з 12 по 14 вересня 2014 року і підтримати НАЦІОНАЛЬНУ збірну! Разом до перемоги!