Автомобільний партнер
Федерації тенісу України

Звернення президента ФТУ Сергія Лагура

05.11.2013

 

 

 

 

Звернення президента ФТУ Сергія Лагура 

2 листопада 2013 представники тенісної України обрали мене президентом Федерації тенісу і вручили мандат на роботу. На важку напружену роботу , яка  не відразу принесе свої плоди. Відразу ніколи не буває , і я готовий до цього. Приймаю і розумію всі завдання , які стоять переді мною, готовий нести відповідальність за всі свої дії і обіцяю , що докладу максимальних зусиль для розвитку тенісу в нашій країні.

 


Ми вибрали пріоритети - розвивати масовість тенісу і підвищувати спортивні результати. Тут простежується чіткий взаємозв'язок , оскільки тільки з по-справжньому масового руху може вийти достатня кількість спортсменів , здатних показати високі результати. Більше того , одне виростає з іншого , і немає сенсу займатися чимось одним , не приділяючи уваги іншому. Так нічого не вийде.


Тому , хоч я і буду викладати свої думки послідовно, займатися ми будемо всім одночасно , розвиваючи всі основні напрями і паралельно визначаючи нові завдання на найближче майбутнє і на віддалену перспективу.


А почну з програми індивідуального членства в ФТУ.Федерація тенісу України - громадська організація , але досі саме поняття « тенісна громадськість», яке дуже часто і багатьма згадується , не мало чітких критеріїв , не було оформлено ні юридично , ні фактично . Так було з різних причин , міркувати про них не має сенсу , оскільки абсолютно не важливо «чого не було » - головне «що буде ». Так от ми зробимо так , щоб процедура вступу в члени ФТУ була максимально простою і зрозумілою, щоб кожен бажаючий брати безпосередню участь у житті Федерації міг це робити не прикладаючи надмірних зусиль , щоб кожен отримав можливість безпосередньої , впливати на прийняття рішень , щоб його права були юридично гарантовані і ніхто, ні за якої ситуації не зміг би їх ущемити . Крім того , всі члени ФТУ повинні отримати певні преференції , такі , як знижки на заняття тенісом , на придбання тенісного інвентарю , на отримання необхідної інформації, тощо.


Членство в ФТУ - це шлях до максимальної відкритості нашої організації , її демократичності і , одночасно , при правильно організованій роботі , одне з можливих джерел фінансування.
Тут все , насправді, просто: максимально проста і зручна процедура набрання членства в ФТУ; отримання не формального , а реального статусу з усіма правами та преференціями; прозора і відкрита , а тому всім зрозуміла робота ФТУ.


Я впевнений , що створити і запустити чітко працюючий механізм індивідуального членства можна протягомодного року .


Членство в ФТУ - це один із шляхів підвищення масовості тенісу. Але не основний. Головне наше завдання - зробити теніс максимально , наскільки це, взагалі можливо, доступним. Створювати нові тенісні бази , будувати корти , займатися популяризацією тенісу в масштабах країни , наочно демонструвати перспективи занять тенісом , як видом спорту , що забезпечує фізичне здоров'я і гарантує найбільш талановитим спортсменам впевненість у своєму майбутньому. Зробити так , щоб люди зрозуміли і повірили в те, що теніс може стати дуже хорошою професією для їхніх дітей.


Хтось стане професійним гравцем, і ФТУ забезпечить максимальну підтримку на ранніх етапах: сформує збірні по віках , члени яких отримають найкраще методологічне забезпечення, що включає медичну , тренерську ,загальнофізичну підтримку. Для всіх збірних будуть в обов'язковому порядку проводитися сезонні збори за участю найкращих фахівців і консультантів , у тому числі, тих, кого ми запросимо з-за кордону . Кращі гравці отримають гранти для участі в міжнародних турнірах. Федерація займеться пошуком індивідуальних спонсорів для перспективних спортсменів , докладе всіх зусиль для забезпечення тенісистів необхідним інвентарем , безперервним і якісним тренувальним процесом ...


Ті, хто з якихось причин не зможуть стати професіоналами, отримають можливість отримати освіту за спеціальністю - стати тренером, суддею з тенісу, тенісним менеджером, керівником спортивних баз , можливо, журналістом , спортивним психологом ... Ми не тільки створимо необхідні умови для отримання освіти, а й подбаємо про створення достатньої кількості робочих місць, для того, щоб будь-яка тенісна професія виявилася потрібною в нашій країні. Власне, і тут все, також , взаємопов'язане - забезпечивши необхідну,массовість, яка буде перманентно збільшуватися, ми зможемо забезпечити гідною роботою всіх хороших фахівців .
Створена у ФТУ тренерський рада спільно з науковими групами та державними структурами спортивної освіти дозволить створити найбільш сприятливі умови для підвищення тренерської кваліфікації . Міжнародні семінари із залученням кращих фахівців в Україну, можливість стажування в передових зарубіжних клубах , академіях , наукових і медичних спортивних центрах.


Створення в Україні власного науково -медичного центру з найсучаснішою тренувальною базою. З цією метою ФТУ має виступити партнером реконструкції тенісного центру на Олімпійському стадіоні міста Києва , де зможуть безкоштовно проходити підготовку всі члени збірних команд, стажуватися кандидати до збірних, підвищувати свою кваліфікацію тренера.


Все це неможливо без системної державної підтримки. І тут мова йде не тільки , і навіть не стільки про прагнення отримати додаткове державне фінансування. З простягнутою рукою можна ходити до нескінченності , а можна зайнятися професійним лобіюванням інтересів тенісу на державному рівні - домагатися економічних пільг для існуючих спортивних баз, муніципальної підтримки по країні для будівництва нових майданчиків. Наше завдання - заручитися державною підтримкою на всіх рівнях: від центральних міністерств і відомств - до регіональних влад, спільно до якими ми б змогли розвивати теніс на місцях, робити його доступним і масовим.


Ніщо з цього не буде реальним , якщо ми не приділимо підвищеної уваги популяризації тенісу в Україні . Ми повинні максимально пропагувати наш вид спорту - взаємодіяти із засобами масової інформації, зацікавити їх у співпраці, полегшити їм отримання необхідної інформації. Регулярно проводити прес -конференції , готувати і поширювати прес -релізи ... Робити з наших кращих гравців зірок національного масштабу.

Крім того, ФТУ повинна проводити власні акції і заходи, що підвищують суспільний інтерес до тенісу, що роблять його більш затребуваним і популярним.


Ми вже забезпечили пряму трансляцію матчу КубкаДевіса між Іспанією та Україною. Надалі будемо діяти таким же чином: глядачі зможуть побачити виступи наших збірних у Кубку Девіса і Кубку Федерації. Наші гравці повинні стати по-справжньому відомими у своїй країні, відчути себе справжніми зірками, відчути любов сотень тисяч уболівальників і усвідомити, що навіть у такому комерційноспрямованому виді спорту, як теніс, є інші, крім фінансових , пріоритети.


Ми зробимо все , щоб в Україні дізналися не лише про лідерів дорослих команд, але й про юних гравців, які вже зовсім скоро самі стануть битися на світових аренах,виступаючи під прапором України, прославляючи свою країну. Вони і є справжнє обличчя національного тенісу, і це обличчя, точніше обличчі сьогоднішніх хлопчиків і дівчат з ракетками в руках , мають стати відомі не тільки спортивним уболівальникам, а й тим, хто, можливо, ненадто цікавиться спортом, а просто любить свою країну. Пишається нею . Я хочу , щоб у нас навчилися пишатися і тенісистами .


Все, що я сказав, абсолютно реально здійснити. Так , в один день таку махину запустити не вдасться , але безглуздо жити сьогоднішнім днем​​, необхідно дивитися в перспективу. Перший етап - створення життєздатної системи. Це найважчий, але і самий цікавий періодІ пройти його так, щоб потім можна було з задоволенням озирнутися назад і побачити, що всі механізми працюють чітко і злагоджено , вийде лише спільними зусиллями. Це повинні зробити ми з вами!

Щиро Ваш , Сергій Лагур