Автомобільний партнер
Федерації тенісу України

Капітан збірної України Михайло Філіма: "Паніки в команді немає!"

05.04.2013

Михайло Філіма, капітан збірної України:

- Чого не вистачило Денису для перемоги?

- Як на мене, нам не вистачило одного м’яча, хоч ми і поступилися за сетами – 1:3. Зроби Денис брейк у кінці четвертого сета (було два брейк-пойнти), то, на мою думку, його суперник просто здався б у 5-й партії. Вважаю, що Денис виглядав фізично свіжіше трохи, ніж опонент, до того ж у нього був запасний варіант – гра з льоту, щоб швидше закінчувати розіграші. 

- Які думки щодо парного матчу в суботу?

- Певно, що попереднє рішення буде прийматися сьогодні увечері, але все ж кінцеве лише завтра, зважаючи на стан Дениса. Пара Стаховський – Марченко була заявлена, як мінімум, тому що ставляться першопочатково до заявки на неї ті два гравці, які не гратимуть у п’ятницю. У нас є ще така варіація дуету як Стаховський – Молчанов, якщо Денис зможе відновитися. Ще один – Долгополов – Молчанов, або ж як у Кременчузі: Долгополов – Стаховський. На рішення вплине відновлення Дениса, з яким зараз працюють масажисти. Хоча, якщо чесно, у мене одразу ж була ідея, щоб Молчанов грав у суботу, причому, ймовірніше за все, зі Стаховським, але це ще до сьогоднішніх поєдинків. 

- Як стан Сергія Стаховського?

Сергій прилетів дуже пізно, але ж не тому, що він так захотів, а тому що грав у фіналі турніру. При цьому організатори поставили чомусь цей матч на пізній час. А це велика різниця у часі плюс важкі перельоти. Він прилетів вночі у середу, тож перше тренування провів лише у четвер, тож мови про його потенційну гру у п’ятницю не було. Сьогодні, наприклад, він увесь день ходить сам не свій, хоче спати, але це нормально у такому випадку. Наші лікарі роблять усе можливе для того, щоб все було добре, і, впевнений, у суботу так воно й буде, тоді як у неділю він буде готовим ще краще. 

- У шведів класична і сильна пара...

Часто вони грають винятково за парним сценарієм «подача – вихід до сітки», «прийом – вихід до сітки». Дуже добре працює проти таких тенісистів тактика, коли з ними грають два одиночні гравці, які можуть поставити хорошу стінку на задній лінії і зруйнувати їхню гру з льоту за рахунок зміни ритму та швидкості. Безумовно, вони у певних перестрілках з льоту будуть сильнішими, але ми маємо певні плани, як їм протистояти у цьому.

- Повертаючись до сьогоднішньої зустрічі Дениса. Чи був у ній якийсь ключовий момент, що визначив результат? 

- На Дениса вплинув факт першого «живого» матчу, але його, у будь-якому випадку, потрібно колись зіграти. Також не реалізація брейк-пойнтів у першому сеті, адже дали супернику відчути, що він може перемогти після стартової партії. Якби Денису вдалося її узяти, він би мав ще більше переваги. Також не реалізація брейк-пойнтів у третьому сеті, а також додаткове хвилювання, що це перший «живий» матч, власні трибуни, тоді як по той бік корту у хлопця не все добре із ногами, і повірте, у подібні моменти грати дуже важко проти таких опонентів. Тому не раз і не два траплялися випадки у тенісі, коли людина із судомами перемагала свого конкурента. 
Знаєте, справді майже не буває простих матчів. Так, ми сильніші за рейтингом, тож якщо б у нас були всі здорові, то нам би було простіше. Був би повноцінно готовим Стаховський або ж Марченко, то, певно, хтось із них грав би одиночну зустріч. Хоча на тренуваннях Денис показував хороший теніс... 
Вважаю, що нічого катастрофічного не відбулося. Так, це додаткове навантаження на хлопців, але за атмосферою у команді можу стверджувати, що все нормально, немає паніки, що сталося щось страшне.