Автомобільний партнер
Федерації тенісу України

Еліна Світоліна пробилася до півфіналу на турнірі в Брісбені

09.01.2015

Еліна Світоліна пробилася до півфіналу на турнірі в Брісбені. На турнірі, що відноситься до вищої після Шоломів категорії «Прем'єр» з призовим фондом $ 1 000 000! І місце в четвірці кращих харків'янка забезпечила собі, здобувши непросту перемогу над третім номером посіву Анхелікою Кербер — 4:6; 7:5; 6:3. Це вже друга перемога нашої співвітчизниці над німкенею. У пасиві — дві поразки, але вони вже в минулому, поступившись двічі, Еліна виграла обидві наступні зустрічі.
Світоліна у матчі проти Анхеліки опинилася в дуже складній ситуації. Програвши перший сет — 4:6, харків'янка поступалася в другому 0:3, але зуміла відновити рівновагу в партії, а потім і взяти її в напруженій боротьбі — 7:5. У вирішальному сеті Еліна вже домінувала — 6:3. Нинішня перемога над представницею першої десятки світового рейтингу стала третьою в кар'єрі Світоліної. До цих пір в активі нашої співвітчизниці було два матчі, виграниі у тенісисток з ТОП-10: над тією ж Кербер і ще над Петрою Квітовою.

Путівку в титульний раунд Світоліної належало розіграти з першою ракеткою турніру, другим номером світового професійного рейтингу Марією Шараповою. Раніше суперниці зустрічалися один раз — минулого року в Пекіні, тоді сильнішою виявилася росіянка — 6:2; 6:2.

Не вдалося впоратися з несамовитою Марією і цього разу. Розумний теніс проти тяглової потужності. Еліна Світоліна проти Марії Шарапової. Обидві близькі до своєї оптимальної форми. Але якщо харків'янка тільки набирає свою форму, удосконалює гру, то росіянка виступає на піку, який вже приносив їй тріумфи на турнірах із серії Великого шолома. Еліні ще належить вивести свій теніс на такий рівень. Але, можливо, на більш повільному покритті варіантів і в цей раз було б побільше.

У четвертому геймі першого сету Шарапова зробила брейк і повела 3:1, потім ще один в шостій грі — 5:1... Коли Марія подавала на партію, Еліна змогла зачепитися за чужу подачу (0:30). Захопила ініціативу у розіграші, завоювала оперативний простір і могла відправити м'яч практично в будь-яку точку корту, але виконала не надто якісний укорочений, який пішов в аут і замість потрійного брейк-пойнта вийшло 15:30. Втім, харків'янка свій брейк-пойнт, все ж, заробила (30:40), але реалізувати його не вдалося, і росіянка взяла сет — 6:1.

Другу партію Марія почала двома брейками — 3:0. Втім, Еліна заробила брейк-пойнт в четвертому геймі. В принципі, саме такі моменти, коли харків'янка могла нав'язати практично рівну боротьбу, а моментами навіть перехопити ініціативу, і показують справжній потенціал Світоліної, якому ще належить розкритися. Для цього є все. І перемога над тією ж за Шарапової цілком реальна. Просто — іншим разом. Але, чому б і ні, вже в цьому сезоні. Потрібно ще підтягти подачу, особливо другий, оскільки в матчі з такими суперницями, як Шарапова, що сповідують активний агресивний прийом, це стає слабким місцем. Еліні вдалося виграти менше чверті м'ячів з другої подачі (точніше — 22%). Багато в чому завдяки цьому у фінал Брісбена вийшла значно більш досвідчена Шарапова — 6:3.