Іспанія
Рейтинг - №2
Найкраще досягнення – 5 перемог (2000, 2004, 2008, 2009, 2011)
Останній матч: проти Канади – 2:3 (лютий, 2013)
Потенційно найсильніший суперник, який може дістатися українцям. Поразка іспанцім збірній Канади у лютому можна називати непорозумінням та збігом обставин. У цьому матчі за різних причин не змогли зіграти за збірну її лідери Рафаель Надаль та Давид Феррер. Хтось з цієї солодкої парочки обов’язково приїде зіграти плей-офф, щоб залишити іспанців у Світовій групі.
Австрія
Рейтинг - №10
Найкраще досягнення – півфінал (1990)
Останній матч: проти Казахстану – 1:3 (лютий, 2013)
Австрійці виглядають досить збалансованою командою. Їхній лідер - досвідчений та непоступливий Юрген Мельцер, є в команді й парний спец Александр Пейя. Але поєдинок проти Казахстану на початку року показав, що цю команду можна проходити. Навіть гравцям, яки стоять нижче в рейтингу.
Хорватія
Рейтинг - № 11
Найкраще досягнення – перемога (2005)
Останній матч: проти Італії – 2:3 (лютий, 2013)
У хорватів є чітко визначена зброя – №11 у світі Марін Чіліч та впертий Іван Додіж, який постійно балансує в районі 50-го місця рейтингу АТР. Слабке місце хорватів – парна комбінація. Та й в одиночних зустрічах у того ж Олександра Долгополова є досвід перемог над Чілічем в АТР-турі, причому на території хорвата, в Умазі.
Швейцарія
Рейтинг - №12
Найкраще досягнення – фінал (1992)
Останній матч: проти Чехії – 2:3 (лютий, 2013)
Без Роджера Федерера швейцарцям, ймовірно, неможливо сподіватись на далекі проходи в Кубку Девіса. Одному Станісласу Вавринці дуже важко тягнути збірну. Роджер останній раз грав за команду у 2012 році, якраз у плей-офф Світової групи і свої законні два очки до скарбнички збірної приніс. Тож його участь у боротьбі за «місце під сонцем» й цього разу досить ймовірне.
Німеччина
Рейтинг - №13
Найкраще досягнення – 3 перемоги (1988, 1989, 1993)
Останній матч: проти Аргентини – 0:5 (лютий, 2013)
Перші три номери збірної Німеччини – гравці топ-100 рейтингу АТР. Лідер – досвідчений, але нестабільний Філіп Кольшрайбер. Але у капітана команди є вибір, кого робити другим номером. Не будемо забувати й про Томмі Хааса (№ 14 у рейтингу АТР), щоправда минулого року Томмі зіграв лише у парному матчі, а у лютому-2013 до заявки не потрапив.
Австралія
Рейтинг - №14
Найкраще досягнення – 28 перемог (остання 2003 року)
Останній матч: проти Узбекістану – 3:1 (квітень, 2013)
Австралія - друга за кількістю перемог у Кубку Девіса (поступається лише збірній США). Команда з Зеленого континенту вийшла до плей-офф з Першої групи Азійсько-Океанівської Зони. Конкуренція у цій групі значно нижча, ніж у Евро-Африканській, де грала збірна України, але… Бернар Томіч, Марінко Матосевич та Лейтон Х’юїтт – дуже неприємні суперники.
Бельгія
Рейтинг - №15
Найкраще досягнення – фінал (1904)
Останній матч: проти Сербії – 2:3 (лютий, 2013)
Найбільш знайомий українцям суперник. Україна та Бельгія вже двічі грали у Кубку Девіса. У 2006-му у Першій групі наша збірна в Києві програла «без варіантів», а ось чотири роки тому в Шарлеруа українці мали чудовий шанс потрапити до Світової групи. На жаль, у вирішальному п’ятому матчі того епічного протистояння Сергій Бубка не зміг здолати Стівена Дарсіса. Не виключено, що Дарсіс зіграє за бельгійців і у цьому плей-офф. А ще вони розраховують на Давіда Гоффіна (№ 65 в рейтингу АТР) та нестаріючого Олів’є Рохуса.
Японія
Рейтинг - №16
Найкраще досягнення – фінал (1921)
Останній матч: проти Кореї – 3:2 (квітень, 2013)
Японці, так само як і австралійці, вийшли до плей-офф з зонального турніру. У вирішальному матч вони переграли команду Кореї. Причому зробили це без свого лідера Кеї Нісікорі. Непоступливі самураї зібрали досить збалансовану команду, а вболівальники чекають від них повернення до Світової групи, де вони вже грали у 2012 році.
Прес-служба ФТУ