Автомобільний партнер
Федерації тенісу України

Михайло Філіма: "Вдячний всім за перемогу"

08.04.2013

Михайло Філіма, капітан збірної України:

Перш за все, я дякую, без винятку, кожному з усієї нашої команди – кожний зробив свій внесок: чотири гравці, тренерський штаб, лікарі, - усі. Ми дуже дружня команда з хорошим духом та атмосферою, і це вже не перший рік демонструють наші результати. Наприклад, виграш двох матчів після  рахунку – 1:2, адже це справді важко. Хто б не стояв по той бік сітки, є розуміння, що права на помилку вже немає. Слава Богу, хлопці сьогодні проявили себе з найкращого боку. Дякую усім вболівальників, адже без них цього б теж могло не бути. Чудова підтримка, атмосфера у залі, усе бездоганно! Що ж до сьогоднішнього дня, то варто звернутися до тих людей, які одразу ж казали, що буде «4-1», що немає з ким грати... Це Кубок Девіса, і увесь матч проти шведів підтверджує, що рейтинг на цьому турнірі не має жодного значення. Сьогодні, зокрема, перша «ракетка» шведів Ерікссон у першому сеті зіграв просто фантастично, можливо, навіть і не на рівні ТОП-50, а ще вище. При цьому Саша міг виграти, хоч від суперника були справді неймовірні тиск, швидкість і переведення. Ми сподівалися, що він не зможе підтримати такий рівень тенісу впродовж трьох сетів, але навіть і після того, як у нього дещо втомилися ноги, він все одно грав не на рівні свого рейтингу. Що ж до гри Стаховського, то йому теж, певно що, було непросто, адже 2-2, і домашній поєдинок, усі очікують від нього перемоги. Але суперник був через більш молодий вік, швидше за все, менш готовий до подібного психологічного навантаження, тож припустився низки помилок, не впоравшись деінде із ним. Сергій при цьому провів фантастичний матч з чудовими розіграшами, настроєм, у третьому сеті після програшу своєї подачі миттєво «брейконув» у відповідь. Тож хлопцям лише слова вдячності! 
Безсумнівно, хотілося б виграти легко всі матчі, і щоб усі гравці були здоровими. У нас якраз були із цим проблеми. Наприклад, Іллю Марченка ми не встигли повністю відновити, щоб бути впевненими, що він оже зіграти хоча б чотири сети одного матчу. Сергій Стаховський через фінал індивідуального турніру прилетів сюди пізно плюс ще й відчув усе навантаження зміни часових поясів. Тож до матчу у п’ятницю він не був повноцінно готовим. Тож до наступного поєдинку хотілося б підійти таким чином, щоб усі хлопці були здоровими і перед цим добре виступили у своїх змаганнях, маючи хороший настрій. 

- За три дні жеребкування плей-офф Світової групи...        

- Так, ми знаємо всі ймовірні варіанти, не з усіма грали раніше. Але при цьому, безумовно, ми здатні на те, щоб вийти проти будь-якого із потенційних восьми суперників і перемогти. Передбачати, з ким би хотілося б зіграти, сенсу немає, адже істотно впливає внутрішня ситуація у команді, склад її. Та ж Іспанія без свого основного складу поступилася Канаді. Чи приїде Федерер грати за збірну Швейцарії? Невідомо. Тож побачимо результат жеребкування і поміркуємо, що й до чого.

- Як себе почуває Ілля Марченко?

- Він тренувався разом із нами. Як відомо, у нього є традиційна проблема з колінами. Нещодавно була операція і на другому з них. Він провів чудову американську серію. Щоправда, можливо, ліпше було б не грати її у настільки тривалому варіанті, обмежитися двома турнірами, поберегти себе.  Відтак він просто не встиг відновитися. Утім, ця проблема може бути вирішена, тож і сподіваюся, що це станеться найближчим часом.

- Що скажете загалом про позитивні сторони матчу?   

- Я повністю задоволений результатом і тим, що Денис Молчанов зіграв «живий» матч і що вони разом із Сергієм Стаховський провели 5 партій у парному матчі, тримаючись на рівні із топ-дуетом. Так, нам не вдалося виграти ці зустрічі, але всі бачили, що цей же суперник намагався дати бій Долгополову. У мене жодних претензій до Дениса немає, навпаки. Кожний повинен пройти через це, і, слава Богу, що він отримав подібний досвід у тому поєдинку, в якому ми, у підсумку, перемогли. Він просто повинен зробити правильні висновки і відійти від цих емоцій.  

- Повертаючись до майбутнього поєдинку плей-офф. Список гравців на зборі, певно що, хотілося б розширити перед ним?

- Безумовно! На дану мить прізвищами, які актуальні щодо додавання, є Сергеєв і Недовєсов, які були у Кременчузі. Вони також отримали запрошення і до Дніпропетровська, але у Сергеєва нині травма, а Недовєсов вирішив провести індивідуальний турнір, і це правильне рішення. Природньо, що перед таким відповідальним поєдинком хочеться підстрахуватися у випадку, не дай Боже, травми на зборі. Відтак будуть запрошуватися усі, але ближче до матчу побачимо, як наші плани співпадатимуть із індивідуальними. І я тут чудово розумію хлопців. Адже, коли вони отримують запрошення, але при цьому не до основного складу, вони мають право вибору.